400 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz!

Teslimat Bilgileri

Siparişim ne kadar sürede teslim edilir?
Siparişinizin teslimat süresi gönderici firmanın çalıştığı kargo firmasına göre değişiklik göstermektedir. Üye panelinizden siparişlerim’e tıklayarak tahmini teslimat süresini görebilirsiniz. Siparişiniz kargolandıktan sonra ise kargo takip numarası ile kargonuzu izleyebilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Siparişinizin kargo öncesi hazırlık süreci gönderici firmanın iş yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle beraber özel ürünler hariç tahmini 5 iş günüdür. Ancak özel üretim ürünler veya stok tükenmesi durumları için tedarik süreci değişkenlik gösterebilir. Üye panelinizden siparişlerim’e tıklayarak tahmini kargoya verilme süresini takip edebilirsiniz.

Kargomun durumunu nereden takip edebilirim?
Kargonuzu, anasayfa dan oturum açıp, hesabım sayfasına giderek, solda ki menüyü takip ederek kargo takip butonuna tıklayarak izleyebilirsiniz.

Hangi ülkelere gönderim yapıyorsunuz?
Şuanda sadece Türkiye içerisinde kargo hizmetimiz bulunmakta. Ancak harıl harıl bütün dünya ya kargo gönderisi oluşturmak için çalışıyoruz.
  
Kargo ücretleri nelerdir?
Gönderim ülkesine ve sipariş edilen ürün miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Siparişinize ait kargo bedelini sepet ve ödeme sayfanızda kontrol edebilirsiniz.
Gümrük politikaları, grev ya da öngörülemeyen durumlar nedeniyle yaşanan gecikmeler bu süreden hariç tutulmalıdır. Bu durumlarda, gümrük yetkilileri siparişinizi nasıl alacağınıza dair sizi bilgilendirmektedir.  Gümrük vergisi tutarı, siparişinize ve gönderdiğiniz ülkeye göre değişebilir. Gümrük işlemlerine tabi herhangi bir sipariş için vergi ödemek Gootrend veya Gootrend tedarikçileri sorumluluğunda değildir.
 
Hangi kargo firmalarıyla çalışıyorsunuz?
Yurtiçi gönderilerinde tedarikçi firmaların sözleşmeli olduğu firmalar ile çalışılmaktadır. Siparişlerim bölümünden firmanın hangi kargo ile çalıştığını görebilirsiniz. Çalışılan bazı kargo firmaları: UPS Kargo, Yurtiçi Kargo, Mng Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo…
Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Kargo şirketinden paketinizi teslim alırken gönderide açılma, yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer paketiniz hasar görmüş bir şekilde gelmişse, gönderiyi teslim almadan önce kargo firmanızdan hasar tespit tutanağı alarak 7 gün içinde firma yetkililerine durumu bildiriniz.
 
Gönderilen kargoyu şubeden alabilir miyim?
Hesabım bölümünden kargo takip numaranızı alarak ilgili kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz. Akabinde kargo firmasının yönlendirmesi dahilinde kargonuzu şubeden teslim alabilirsiniz.
 
Farklı veya Aynı zamanlarda verdiğim siparişler birlikte gönderilebilir mi?
Her siparişiniz ayrı bir gönderi olarak değerlendirilmektedir. Farklı zamanlarda verdiğiniz siparişlerin aynı anda teslim edilmez.
Ürünlerin tedarikçisinin farklı firmalar olduğu durumlarda kargolar ayrı ayrı hazırlanıp gönderilmekte dolayısı ile aynı anda teslimat mümkün olmamaktadır.
 
Siparişimin gönderi adresi değiştirilebilir mi?
Siparişiniz gönderisi firma tarafından işleme alınmadan önce siparişinizin teslimat adresini Siparişlerim bölümünden değiştirebilirsiniz.